Ramesh sells rice at ₹36 per kg, which he purchased for ₹30 per kg. Moreover, he gives only 800 g of rice instead of 1 kg while selling. Find the actu...
Question
Ramesh sells rice at ₹36 per kg, which he purchased for ₹30 per kg. Moreover, he gives only 800 g of rice instead of 1 kg while selling. Find the actual profit percentage of Ramesh.