In what ratio should sugar costing ₹78 per kg be mixed with sugar costing ₹46 per kg such that by selling the mixture at ₹75 per kg there is a gain of...
Question
In what ratio should sugar costing ₹78 per kg be mixed with sugar costing ₹46 per kg such that by selling the mixture at ₹75 per kg there is a gain of 20%?